ד"ר אברהם אברג'ל

ד"ר אברהם אברג'ל סגן מנהל מחלקת א.א.ג, מנהל היחידה למחלות האף והסינוסים (רינולוגיה), ומרכז את הניתוחים האנדוסקופיים האונקולוגיים של הסינוסים ובסיס הגולגולת, בבית החולים איכילוב.

ד"ר אברג'ל בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב משנת 1999, ואת התמחותו באף אוזן גרון סיים במרכז הרפואי איכילוב בשנת 2009. ד"ר אברהם אברג'ל רכש תת התמחות ברינולוגיה – מחלות אף וסינוסים וגידולים של בסיס הגולגולת, ובנוסף תת התמחות בהפרעות שינה, שתיהן בבית החולים פונדשיון רוטשילד בפריז בשנת 2010.

ד"ר אברג'ל חבר סגל בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, שם ריכז במשך כ- 5 שנים, את לימודי ההמשך של מתמחי אף אוזן גרון. 

הוא מרצה בכנסים רפואיים בארץ ובעולם, על נושאים מתחום עיסוקו לרבות מחקריו האקדמאיים, העוסקים בטיפול במחלות אף אוזן גרון. בהרצאותיו הוא מציג את עבודותיו האקדמאיות הקשורות לניתוחים אונקולוגיים, מחלות סינוסים, טיפולים בנשימה אפית לקויה, ומחקרים הקשורים באיכות חיי המטופלים הסובלים ממחלות אף אוזן גרון. 


ד"ר אברהם אברג'ל בעל ידע וניסיון רב, בביצוע ניתוחים אינדוסקופיים מורכבים של הסינוסים המצחיים, ניתוחים שנדרשים עקב, פוליפים, דלקות חוזרות, דלקות כרוניות, כאבים מצחיים חוזרים וחסימת הניקוז של הסינוסים כתוצאה מניתוחים קודמים. 

בשל מורכבות הגישה הכירורגית לאזור הסינוס המצחי, ניתוח בסינוסים המצחיים, מצריך יכולת תפקודית גבוהה, בתפעול מערכות אינדוסקופיות ומכשור ייעודי, והבנת האנטומיה המורכבת של בסיס הגולגולת הקדמי. כמו כן אזור הניתוח הינו עדין, ובשל כך מצריך יכולת להתמודד עם סיבוכים, הצפויים במהלך הגישה לאזור המנותח.  

בניתוחים אינדוסקופיים המבוצעים באזור של הסינוס המצחי, נדרש להבין היכן נמצאת תעלת הניקוז של הסינוס. כיוון שישנם תאים

שחוסמים את התעלה, נחוץ לעיתים להשתמש במערכת ניווט הדמייתית במהלך הניתוח שיסייעו באיתורה. המנתח צריך להיות בעל יכולת

לנתח את ההדמיה (c.t ו- mri) באופן תלת מימדי, ולתרגם את ההדמיה בזמן הניתוח למראה במציאות ולאתר את התעלה.

פגיעה ברירית שנמצאת בתעלת ניקוז של הסינוס, מובילה לסיבוכים הקשורים בחסימת הסינוס, כאבים ודלקות חוזרות, נפיחות במצח,

לחץ על העיניים, ולחץ על המוח. כדי להבטיח הצלחה בניתוח של הסינוס המצחי, נדרש לבצע פתיחה משמעותית של תעלת הסינוס המצחי, זאת כדי להבטיח אי חזרתה של המחלה, והזדקקות לניתוח חוזר.

ד"ר אברהם אברג'ל בעל ניסיון עשיר בביצוע ניתוחים מורכבים בסינוסים, ובמיוחד בניתוחים בסינוסים המצחיים וניתוחים בבסיס הגולגולת, שהגישה אליהם מורכבת. ד"ר אברהם אברג'ל ביצע עד היום אלפי ניתוחים, באזורים הקרובים לבסיס הגולגולת. הוא רכש מיומנות גבוהה בהבנה של אנטומית אזור הניתוח, ביכולת בתפעול מערכות אינדוסקופיות ומכשור ייעודי בביצוע ניתוחים אלו, לרבות בניתוחים המצריכים כריתות של גידולים בבסיס הגולגולת, וניתוחים המצריכים התמודדות עם מקרים מורכבים הדורשים ניתוח חוזר.

ד"ר אברג'ל עוסק בעיקר בטיפול במחלות האף והסינוסים, כגון: פוליפים, חסימה אפית, טיפולים בסטיית מחיצה, הקטנת קונכיות, סינוסיטיס, הפרעות חוש הריח, גידולים שפירים וממאירים וטיפולים בסיבוכים מניתוחים קודמים.

ד"ר אברהם אברג'ל

שתפו את העמוד